نحوه سهمیه ایثارگران در کنکور برای جانبازان زیر ۲۵ درصد اصلاح شد

به گزارش بیولوژی ۸۶ و به نقل از افکارنیوز، حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جلسه عصر سه شنبه ۲۸ فروردین کمیسیون متبوعش گفت:‌ در نشست کمیسیون برنامه، اعضا به اصلاح  برخی بندهای برنامه ششم توسعه  و همچنین قانون جامع ایثارگران پرداختند.

جانبازان زیر ۲۵ درصد نیز صاحب سهمیه ایثارگران در کنکور شدند

وی افزود: یکی از نتایج بازنگری در قانون جامع ایثارگری در جلسه امروز این بود که مقرر شد از این پس جانبازان زیر ۲۵ درصد از سهمیه ماده ۷۰ قانون ایثارگران و ماده ۹۰ قانون برنامه ششم استفاده کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: براساس مصوبه امروز کمیسیون، اعضای خانواده جانبازان زیر ۲۵ درصد که ۸۰ درصد نمره فرد پذیرفته شده در غیر سهمیه را بیاورند و همچنین اعضای خانواده جانبازان بالای ۲۵ درصد که ۷۰ درصد نمره خام آخرین فرد پذیرفته شده در کنکور را کسب کنند، از امتیازات قانون بهره‌مند خواهند شد.

لازم به ذکر است که تا کنکور ۹۶ تنها خانواده جانبازان بالای ۲۵ درصد می توانستند از سهمیه ایثارگران در کنکور استفاده کنند که براساس این قانون سایر جانبازان و خانواده آن ها با درصد جانبازی کمتر از ۲۵ درصد نیز می توانند از سهمیه ایثارگران در کنکور استفاده کنند. اما اینکه این تغییر سهمیه بندی در کنکور ۹۷ لحاظ خواهد شد یا خیر به طور دقیق مشخص نیست و باید منتظر اعلام مسئولین سازمان سنجش بود.

چگونه این شرایط را در دفترچه ثبت نام کنکور ۹۷ ثبت کنم؟

اگر سازمان سنجش این قانون را برای کنکور ۹۷ مورد تایید قرار دهد، باتوجه به ثبت نام انجام شده، آیا امکان تغییر فرم ثبت نام وجود دارد؟

سوال فوق می تواند برای بسیاری از داوطلبین پیش آمده باشد.

در پاسخ باید گفت اگر این قانون مورد تایید قرار گیرد، می توان در مدتی که سازمان سنجش معمولا هرسال قبل از برگزاری کنکور برای تصحیح اشتباهات فرم ثبت نامی به داوطلبین می دهد، داوطلبین می توانند این گزینه را در فرم ثبت نامی خود در کنکور ثبت کنند.

برای اطلاع از آخرین تغییرات در این زمینه عضو کانال تلگرامی ما شوید.

نحوه سهمیه ایثارگران در کنکور منبع افکار نیوز