نحوه اعمال سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1394  در پیک سنجش 18 اسفند 93 منتشر شده است .

نحوه اعمال سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1394

مقدمه

آزمون‌های‌ سراسری ورود به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور، همه ساله به منظور انتخاب مستعدترین داوطلبان، توزیع پذیرفته‌شدگان در رشته‌های مختلف تحصیلی دانشگاه‌ها مطابق ظرفیت اعلام شده، تامین نیروی انسانی متخصص و متعهد مورد نیاز کشور و فراهم نمودن زمینه رقابت سالم برای راهیابی ثبت نام کنندگان به مقاطع مختلف تحصیلات عالی، توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود. سازمان سنجش آموزش کشور علاوه بر رسالت اصلی خود، یعنی گزینش داوطلبان با بهترین معیارهای علمی، موظف به اجرای مصوبات مراجع ذی‌صلاح از جمله شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجلس شورای اسلامی و شورای سنجش و پذیرش دانشجو است.

مطابق تبصره 5 ماده 5 قانون «سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور » مصوب 10/6/92 مجلس شورای اسلامی، تاثیر سابقه تحصیلی در پذیرش داوطلبانی که دارای سابقه تحصیلی هستند، در سال اول اجرای قانون، حداقل 25 درصد است. همچنین این قانون از سال تحصیلی 93-94 لازم الاجرا شده است؛ بنابراین، با توجه به اینکه پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال 1393 در سال تحصیلی 93-94 شروع به تحصیل می­کردند، این قانون در آزمون سراسری سال 1393 اجرا شد و در آزمون سراسری سال 1394 نیز این قانون همانند آزمون سراسری سال 1393 اجرا می­شود.

تعاریف

Ø سوابق تحصیلی: نمرات دروس موجود سال سوم متوسطه (دیپلم) است که زمان امتحان آن سال 1384 و بعد از آن بوده و به صورت نهایی و کشوری برگزار شده است.

Ø   دیپلم موثر: دیپلم نظام جدید آموزش متوسطه ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی است.

Ø مشمول سابقه تحصیلی: دیپلمه‌های نظام جدید آموزش متوسطه ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی هستند که دیپلم خود را در سال‌های 1384 به بعد اخذ نموده و حداقل یک درس را به صورت نهایی و کتبی امتحان داده­اند.

دروس سوابق تحصیلی و میزان تاثیر آن

براساس مصوبات سومین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ 23/7/93  و در راستای اجرای قانون «سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور» مصوب 10/6/92 مجلس شورای اسلامی، در آزمون سراسری سال 1394، آن دسته از دیپلمه های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی، که دیپلم خود را طی سال‌های 1384 لغایت 1393 اخذ نموده­اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند وسوابقتحصیلیموجودبهمیزانحداکثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب وبه صورتتاثیرقطعیدرنمرهکل نهایی آنان لحاظ می­شود.

برای مشاهده فایل با کیفیت بالاتر ، فایل ضمیمه را دانلود کنید...

 دریافت
عنوان: نحوه تاثیر سوابق تحصیلی
حجم: 717 کیلوبایت

نحوه تاثیر سوابق تحصیلی

تاثیر سوابق تحصیلی

تاثیر سوابق تحصیلی

برگرفته از:

پرتال جامع آموزش زیست شناسی

سازمان سنجش

قلم چی

اگر این مطلب برای شما مفید بود، با اشتراک آن در صفحات اجتماعی و یا فشردن دکمه گوگل پلاس (g+1) از ما حمایت کنید. همچنین اگر مایلید از ارسال مطلب جدید در وبلاگ مطلع شوید، ایمیل خود را در بخش عضویت وبلاگ وارد کنید.