اعطای اولین پرداخت رفاهی ماه مبارک رمضان به کلیه کارکنان آموزش و پرورش
کارت
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مکاتبات و پیگیری های شخص وزیر آموزش و پرورش در 6 ماهه گذشته گفت : اولین نوبت پرداخت رفاهی به کلیه کارکنان آموزش و پرورش در ماه مبارک رمضان انجام می شود .

 به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، سید محمد بطحایی با بیان این که یکی از وجوه تفاوت معلمان و کارکنان آموزش و پرورش با سایر کارکنان دستگاه های اجرایی ، پرداخت های رفاهی به مناسبت های مختلف است ، اظهار کرد : این مهم در آموزش و پرورش به دلیل کمبود اعتبارات و بودجه همواره مغفول مانده بود .

وی با اشاره به برخی شایعات درخصوص تقارن اعطای پرداخت های رفاهی با شرایط استیضاح وزیر آموزش و پرورش ، تصریح کرد : در اواخر آذر ماه سال 93 ، دکتر فانی طی جلسات مختلفی با مسئولین سازمان مدیریت و برنامه ریزی به دنبال یافتن راهکاری برای اعطای پرداخت های رفاهی به معلمان و کارکنان آموزش و پرورش بودند .

بطحایی ادامه داد : پس از آن وزارت آموزش و پرورش در پنجم بهمن ماه 93 در اولین نامه رسمی ،‌ درخواست پرداخت رفاهی به معلمان را به مناسبت دهه مبارک فجر به سازمان مدیریت ارسال کرد که به دلیل مضائق خزانه در پایان سال ، این امکان فراهم نشد .

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد : پس از آن در 26 فروردین ماه سال 94 و یازدهم خرداد ماه این پیگیری ها ادامه پیدا کرد تا در نهایت در 26 خرداد ماه 94 ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی اعتبار لازم برای اولین پرداخت رفاهی را به کلیه کارکنان شاغل ، و بازنشسته آموزش و پرورش اعطا کرد .      

وی با اظهار امیدواری از قول مساعد سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای اعطای این نوع پرداخت ها در نوبت های مختلف به کارکنان آموزش و پرورش ، خاطر نشان کرد : با توجه به تلاشی که از 6 ماه قبل و با پیگیری شخص وزیر آموزش و پرورش شروع شده بود و در ماه مبارک رمضان به نتیجه رسید  پرداخت آن را در قالب یک کارت هدیه بانکی شروع  می کنیم و امیدواریم بتوانیم شاهد استمرار آن در نوبت های بعدی و بهبود شرایط معیشتی معلمین باشیم .

بطحایی تاکید کرد : هر چند وزارت آموزش و پرورش معتقد به اطلاع رسانی در زمینه اعطای پرداخت های رفاهی به معلمان نمی باشد ولی از باب جلوگیری از برخی جوسازی ها و گفتگوهای تخریبی علیه آموزش و پرورش به ویژه تقارن زمان توزیع اولین نوبت این نوع پرداخت ها با موضوع استیضاح وزیر در مجلس ، بیان گردش کار و پیگیری و اخذ اعتبارات مورد نیاز و اطلاع  رسانی در این زمینه جهت تنویر افکار عمومی فرهنگیان کاملا ضروری است .   

اگر این مطلب برای شما مفید بود، با اشتراک آن در صفحات اجتماعی و یا فشردن دکمه گوگل پلاس (g+1) از ما حمایت کنید. همچنین اگر مایلید از ارسال مطلب جدید در وبلاگ مطلع شوید، ایمیل خود را در بخش عضویت وبلاگ وارد کنید.