آشنایی با روش مطالعه دروس مختلف برای مدرسه و کنکور به روش نفرات برتر کنکور

روش های مطالعه

مطمئنا شما دانش آموزان همواره با این موضوع روبرو بوده اید که هر درس را به چه شکلی مطالعه کنید، آیا روش مطالعه ای که مثلا برای درس زیست شناسی به کار می برید، با روش مطالعه درس ریاضی یا فیزیک و یا دروس دیگر یکسان است؟ آیا می توان برای همه دروس یک روش را به کار برد و موفق بود؟ در ادامه به این بحث می پردازیم که هر درس را چگونه می توان خواند؟ مطالب این بخش به صورت مختصر و مفید شما را با راهنمایی هایی که دبیران با تجربه و نفرات برتر کنکور در هر رشته معرفی کرده اند، آشنا می کند؟

این بخش به صورت گلچینی از بهترین روش های ارائه شده توسط نفرات برتر و مشاوران مشهور در زمینه کنکور انتخاب شده اند تا از سردرگمی در انتخاب روش نجات پیدا کنید. این آموزش ها برای تمامی دروس ارائه شده اند.

ویژگی ها:

روش مطالعه زیست شناسی

روش مطالعه شیمی به سبک رتبه 1 کنکور

روش مطالعه ریاضی به سبک رتبه 1 کنکور

روش مطالعه فیزیک به سبک 10 نفر برتر کنکور

روش مطالعه دروس عمومی به سبک نفرات برتر کنکور

 

در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که تمام دروس یک نقطه مشترک برای موفقیت دارند و آن هم چیزی نیست جز افزایش ساعت مطالعه!!!!

اما برای هر درس روش های مختلفی برای رسیدن به موفقیت وجود دارد که بسته به نوع کتاب درسی و محتوی آن درس متفاوت می باشد. مثلا روش مطالعه و منابع مورد نیاز برای هر درس متفاوت است.

در این بخش کلکسیونی از روش های مطالعه برای شما گلچین شده اند که هر کدام از منابع مختلف تهیه شده اند. برای دسته بندی راحت تر و دسترسی بهتر شما به مطالب، این بخش را در چندین صفحه ادامه می دهیم. برای آشنایی با روش مطالعه هر درس بر روی آن درس کلیک کنید. 

دروس تخصصی

روش های مطالعه درس زیست شناسی
رتبه 1 کنکور (چگونه زیست را 100 بزنیم)

روش های مطالعه درس شیمی
ی ها

روش های مطالعه درس ریاضی
 

روش های مطالعه درس فیزیک

 

درس های عمومی

 

روش های مطالعه درس ادبیات

روش های مطالعه درس دین و زندگی

روش های مطالعه درس عربی

روش های مطالعه درس زبان انگلیسی

 

اگر این مطلب برای شما مفید بود، با اشتراک آن در صفحات اجتماعی و یا فشردن دکمه گوگل پلاس (g+1) از ما حمایت کنید. همچنین اگر مایلید از ارسال مطلب جدید در وبلاگ مطلع شوید، ایمیل خود را در بخش عضویت وبلاگ وارد کنید.